top of page

Aktuális könyvtár

Alexandra Felseghi
Lina

Az előadás időtartama: 2 óra 40 perc (szünet nélkül)

A bemutató időpontja: 2024 november 19, 20

LINA.jpeg

A LINA című előadás „valós események által ihletett, anélkül, hogy azok rekonstrukciójára törekedne. Egy nyilvános megszégyenítés történetét láthatjuk, egy úgynevezett helyi választási 'szexbotrányt', amely az 1990-es évek szenzációja volt. Az előadás ártatlan emberek életének egy szeletére fókuszál, akik politikai játszmák bábjaivá válnak, és így a média lincshangulatának áldozatai lesznek.

A produkció az Alexandra Felseghi drámaíró által írt és Adina Lazăr által rendezett Az igazságtalanság trilógia harmadik része. Az előadás teljessé teszi a román társadalom panorámáját azáltal, hogy valós és a közönség számára felismerhető eseményeket dolgoz fel a fikció szűrőjén keresztül.

A néző olyan események kavalkádját követheti nyomon, amelyek az előadás központigondolata felé konvergálnak: hogy az életünk teljes mértékben attól a kontextustól függ, amelyben élünk, hogy létezik a Nagy Történelem, amely valamilyen formában meghatározza az életünket. Mégis, öt évente lehetőségünk van arra, hogy jobb irányba változtassuk ezt a Történelmet.” — Alexandra Felseghi és Adina Lazăr


Szerző: Alexandra Felseghi
Rendező: Adina Lazăr
Színpadkép: Bianca Veșteman, Sabina Veșteman
Sound design:  Adrian Piciorea
Rendező asszisztens: Nicholas Cațianis

Ügyelő: Lidia Baciu, Ioana Popescu
Szereplők: ergiu Aliuș, Costi Apostol, Lidia Baciu, Mona Codreanu, Ioana Costea, Ion Fiscuteanu Jr, Oana Jipa, Sebastian Marina Mădălina Mușat, Camelia Paraschiv, Anca Pitaru, Daniel Rizea, Iulian Trăistaru

Át az erdőn...

Az előadás időtartama: 2 óra 10 perc (szünet nélkül)
Előadás műfaja: +18

A bemutató időpontja: 2024 július 7

A tőkehal szívében, egy titokzatos és varázslatos földön egy olyan történet bontakozik ki, amely olyan régi, mint az idő. Itt mitikus helyek és ősi legendák szereplői bukkannak fel az elfeledett történelem lapjairól, múltat és jelent egy lenyűgöző musicalbe szőve.
Ebben a kettős univerzumban a jó és a gonosz örök harcban feszül egymásnak a felsőbbrendűségért, miközben a hősök és a mitikus lények egyaránt átlépik az ismert határokat, hogy saját sorsukat alakítsák.

 

Koprodukció: Godot Színház & Andrei Muresanu Színház
Eredeti cím: De treci codrii
Szerző: Elise Wilk
Rendező: Eugen Gyemant
Zene:  Marius Popa
Színpadkép: Raluca Alexandrescu
Koreográfia: Sofia Sitaru-Onofrei
Hangtechnika: Gabriel Pindici
Szereplők: Maia Morgenstern / Cabiria Morgenstern; Cristina Juncu; Alma Boiangiu; Raluca Dumitrescu; Alina Petrică / Alexandra Murăruș; Anastasia Florea; Filip Popescu; Sebastian Marina; Ștefan Radu/Dragoș Ioniță; Ciprian Teodorescu
.

Pán Péter

Az előadás időtartama: 1 óra 25 perc (szünet nélkül)
Előadás műfaja: Gyerek musical

A bemutató időpontja: 2024 június 28

„Az Andrei Muresanu Színház színpadán színpadra állított Pán Péter egy varázslatos, kalandokkal és ártatlansággal teli történet, amely minden korosztály közönségét magával ragadja. Az előadás megeleveníti a J. M. Barrie és Cristian által megalkotott klasszikus karaktereket, és elrepíti őket az örök gyermekkor földjére, ahol az idő megállni látszik, és a képzelet nem ismer határokat.

Az előadás hangsúlyozza Pán Péter szabad és bátor szellemét, de a félelmetes kalózzal, Hook kapitánnyal való konfliktusait is. A történet középpontjában Peter kísérlete áll, hogy megmentse barátait a kalózoktól, ami a jó és a rossz, a gyermekkor és a felnőtté válás közötti küzdelem szimbóluma. A színpadon a kalózok egyszerre válnak komikus és félelmetes erővé, míg a többi szereplő támogatja Petert minden kihívásában.
Az akció, a humor és az érzékeny pillanatok kombinációjával az előadásnak sikerül egyensúlyt teremtenie a fantázia és a barátságról, a bátorságról és a képzelet erejéről szóló mély életre szóló tanulságok között.

Az innovatív rendezés új életet lehel a jól ismert történetbe, a színes díszletek és jelmezek pedig olyan mesebeli hangulatot teremtenek, amelybe a közönségnek is el kell menekülnie. A dinamikus koreográfia és a zene energiát és izgalmat kölcsönöz az egész produkciónak.

Az Andrei Muresanu Színház színpadi adaptációja mosolyra fakaszt, álmodozásra késztet, és újra hinni fog a halhatatlan történetek erejében.

 

Eredeti cím: Peter Pan
Szerző: J.R Barrie
Az eredeti történet adaptációja: Oana Leahu
Rendező: Oana Leahu
Díszlet- és jelmezterv: Alina Herescu 
Zene: Marius Popa
Koreográfia: Bordás Attila
Videókoncepció és animáció: Ordog Gyarfas Agota 
Szereplők: Costi Apostol; Mădălina Mușat; Nicholas Cațianis; Anna Popa; Mona Codreanu; Camelia Paraschiv; Sergiu Aliuș; Daniel Rizea; Iulian Trăistaru; Ion Fiscuteanu jr; Ciprian Caraiman; Ioana Alexandrina Costea; Sonia Pakucs, Rianna Burducea, Raluca Chiran; Anda Popa; Eusebiu Barhan; Bianka Covaci; Emerențiana Corlade. 

Memetics

a Nemzeti Táncközponttal (CNDB )koprodukcióban készült előadás

Az előadás időtartama: 60 perc (szünet nélkül)

A műsor típusa: táncelőadás

Bemutató dátuma: 2024. április 29

A MEMETICS* a digitális kultúra archívuma, a testbe átültetett hiperlinkek performatív tere, amelybe a szerző a remixelés és az újrakontextualizálás műveleteivel avatkozik be. Az információk online generálása és terjedése a vírusok terjedésének jelenségéhez hasonlóan megváltoztatja a valóság érzékelését, és átkerül a kulturális termelés módjába.

A mémekből** kiindulva az előadás célja a testek hibridizációja, amely a valóságos és az avatár virtuális síkja között helyezkedik el. Technikai szempontból a MEMETICS transzgresszív, kritikus és poszt-ironikus elemek egymás mellé helyezését javasolja, amelyek elmosják a nyilvánosság és a magánélet közötti határt.


Az előadás a valóság görgetett, töredezett vízióját kínálja a web 2.0 korszakban népszerűsített popelemekkel, trendekkel, internetes szlenggel és vírusképekkel.

*Memetika = a mémek szaporodását, terjedését és evolúcióját tanulmányozó elméleti és empirikus tudomány.

**Mémek, mémek = a génekkel analóg kis kulturális átviteli egységek, amelyek másolással vagy utánzással terjednek egyik személyről a másikra (daloktól, szlogenektől, divattól, absztrakt hitektől, például az Istenbe vetett hittől a 9GAG-ig).

 

Koprodukció Nemzeti Táncközpont Bukarest (CNDB)
és az „Andrei Muresanu” Színház Sfântu Gheorghe.
Koncepció és koreográfia: Sergiu Diță
Koreográfiai asszisztens: Anca Stoica
Dramaturg: Ioana Toloargă
Jelmeztervező: Larisa Petcuț
Hangtervezés: RAW Creatives
Zene: Daniel Stănciucu, Adrian Piciorea, David Cristian,
Robert Găgeată
Előadók: Eva Danciu, Oana Jipa, Fatma Mohamed, Sofia Sitaru-Onofrei & Anca Stoica

Anatomia unei sinucideri

Az előadás időtartama:: 2 óra (szünet nélkül)
Előadás műfaja: dráma

A bemutató időpontja: 2024 február 29, március 1

A Diana Mititelu által Alice Birch művéből adaptált Egy öngyilkosság anatómiája három nő, Carol, Anna és Bonnie története, amelyet három egyidejű cselekménysíkban mesélnek el, és amelyek együtt a gyász faliszőnyegét alkotják. A színpadon egyszerre három különböző korszak - az 1970-es, az 1990-es és a 2030-as évek - eseményei játszódnak le. Belső pusztulásukat felfedezve a nők közül legalább ketten elhatározzák, hogy elvágják egzisztenciális fonalukat.

 

Az előadást meghatározó témák - depresszió, szorongás, magány, a nők helyzete - rendkívül jelen vannak a kulturális terünkben, és a néző elé tárják, milyen hatással vannak az ezeket átélőkre, de a hozzájuk közel állókra is.


Fordítás: Alina Ioana Vasiliu

Rendező: Diana Mititelul
Színpadkép: Alexandra Budianu
Szereplők: Ioana Alexandrina Costea, Mona Codreanu, Ion Fiscuteanu jr,Nicoleta Lefter, Oana Jipa, Fatma Mohamed, Camelia Paraschiv, Daniel Rizea, iulian Trăistaru.
Ügyelő: Ioana Popescu
Világosító: Bako Zigmond
Hangosító: Somogyi Ede Lazlo


Anatomia unei sinucideri

Bútor és fájdalom

Data premierei: 19, 20 decembrie 2023

Az előadás időtartama: 1 óra 50 perc (szünet nélkül)
Előadás műfaja: komédia

Az előadást 14 év felett ajáljuk 4

A bemutató időpontja: 2023 december 19, 20

„Teodor Mazilu közel fél évszázaddal ezelőtt írt egy ma is rendkívül aktuális szöveget egy olyan társadalomról, amely látszólag nem sokat változott, amelyben a pénzügyek és a „csomagolás” az elsődleges.

E megtévesztő látszat ellenére a boldogságot máshol kell keresni. A sepsiszentgyörgyi Andrei Mureșanu Színházban Cristian Ban rendezésében bemutatott „Mobil și durere” (Bútor és fájdalom) című előadáshoz olyan díszletet terveztem, amely a 70-es évek elemeit és a modern elemeket ötvözi.

A rendező elképzelésének és a színház sajátosságainak köszönhetően egyszerűsíteni akartuk a teret. A szcenográfiai univerzum egy intim tér formáját ölti, riffelt és vezetett falakkal, minimálisra csökkentett bútorelemekkel. A szellős, tömör háttér nélküli riffelések a kommunista időszakban oly elterjedt „a falaknak füle van” kifejezést sugallják; ugyanakkor újszerű módja egy olyan hétköznapi anyag hangsúlyozásának, mint a fa, amelyet a Teodor Mazilu által ismertetett két társulat is használt. Ebben a minimalista díszletben szépen kirajzolódik a színészi játék, a színészek kerülnek előtérbe.

A díszlet árnyalataihoz kromatikusan igazodó, a kor divatja által ihletett jelmezek pedig a kommunizmus kora és a 2023-as év közötti keveredést biztosítják” - mondja Irina Chirilă, a díszletet megalkotó díszlettervező.

Eredeti cím: Mobilă și durere
Szerző: Teodor Mazilu
Rendezte: Cristian Ban
Díszlet: Irina Chirilă
Szereplők: Sebastian Marina; Nicholas Cațianis; Costi Apostol; Oana Jipa; Daniel Rizea; Mădălina Mușat.

Sakura szendvics

Az előadás időtartama: 1 h 45 min

Előadás műfaja: dráma

A bemuató időpotja: 2023 október 9 

„A 'Sakura Sandwich' egyszerre óda és óda a kortárs internetes kultúrához, annak minden furcsa mellékzöngéjével együtt. MistyK13 egy olyan tartalomkészítő, akinek rajongói hűségesen követték őt számtalan korszakon keresztül, az összes átalakuláson keresztül, a Hi5-ön megjelenő ferde frufrutól a Tumblr-en megjelenő fatalista versekig és cigarettafüstig.

Ma a TikTok-on vírusként terjednek azok a videók, amelyekben néhai spanyol édesapjától örökölt személyes filozófiáját osztja meg - miközben reggaetonra táncol. De mindez megváltozik, amikor Misty az internet azon kevés területek egyikén köt ki, amely teljesen idegen számára, egy vízvezeték-szerelői fórumon, ahová azért lép be, hogy megszabaduljon a fürdőszobaszagtól, és szerelemre lel.

Virtuális világa egy új birodalommal gazdagodik, amelyet a vízvezetékszerelő Traian e-mailjei révén ismer meg: a való világgal. E két világ, a valóság és a fantasztikus világ között Misty egy új korszakba lép. Ám RichWitchBitch6669, az Onlyfans boszorkánya valami mást tervez neki. ”

Eredeti cím: Sakura Sandwish
Szerző: Doru Vatavului
Rendezte: Kovács Irisz
Színpadkép: Șteff Chelaru 
Zene: Adrian Piciorea
Koreográfia: Anastasia Preotu
Szereplők: Nicholas Cațianis; Mona Codreanu; Oana Jipa; Mădălina Mușat; Iulian Trăistaru

La Ronde

Az előadás időtartmama: 2 óra 10 perc (szünet nélkül)
Előadás műfaja: +18

A bemutató időpontja: 2026 május 6

Yann Verburgh LA RONDE című darabjában, mely az eredeti teljes átdolgozása egymásba fonódó történeteket tár elénk, melyekben minden szereplő intim találkozást él át a másikkal, feltárva az identitások, valamint a szerelmi és szexuális gyakorlatok sokféleségét, melyeket kortárs társadalmunkban fedezhetünk fel. "A La Ronde mindenekelőtt politikai és intim manifesztum a szexualitásról.

Yann Verburgh darabja bátor szöveg, amely kendőzetlenül beszél a szerelmi kapcsolatok sokoldalúságáról korunkban, egy új szexuális forradalom küszöbén. Érdekelt a drámaíró témája, miszerint a két vagy több ember közötti szerelmi kapcsolat kioltja a szereplők közötti társadalmi státuszokat, és ez lehetővé teszi, hogy a színpadon egy olyan univerzumot ábrázoljon, amelyben a sokszínűség és a befogadás játssza a főszerepet. Kortárs kabaré formájában, ezzel az előadással az 1920-as évek problémáit és esztétikáját igyekeztem szublimálni, amelyeket színházilag szubverzív hangnemben, de nagy adag érzékiséggel és őszinteséggel tárunk fel" - mondja Eugen Jebeleanu rendező.

LA RONDE Arthur Schnitzler Körtánc c. darabja nyomán írta Yann Verbung

Rendező: Eugen Jebeleanu

Dramaturg & művészeti munkatárs: Yann Verbung

Díszlet, jelmez: Cosmin Florea

Sound design: Eugen Jebeleanu & Rémi Billardon 

Hangmérnök: Marius Popa Az előadást 18 év fölötti nézőinknek ajánljuk.

Szereposztás: Costi Apostol; Nicholas Cațianis; Ioana Alexandrina Costea; Oana Jipa; Sebastian Marina; Fatma Mohamed; Camelia Paraschiv Kátai, Anca Pitaru; Daniel Rizea; Mădălina Mușat; Iulian Trăistariu 

Világosító: Bakó Zoltán BAKÓ 

Hangosító: Magzar Csaba; Somogyi Ede Lázló 

Ügyelő: Lidia Baciu; Ioana Popescu

Blasted

Műsoridő: 1 óra 45 perc (szünet nélkül)

Az előadásban meztelenség, erőszak, trágár nyelvezet, vizuális és auditív agresszió látható, erős érzelmi hatású.

18 éven aluliaknak nem ajánlott.

A bemutató időpontja: 2021 június 22

„Az volt a szándékom, hogy frusztrált őszinteséggel közelítsek a bántalmazáshoz és az erőszakhoz. A darabban szereplő összes erőszakot gondosan felépítettem és dramaturgiailag felépítettem, hogy elmondjam, amit a háborúról akarok mondani. Annak a hozzáállásnak a logikus következménye, amely egy elszigetelt angliai nemi erőszak hátterében áll, a boszniai nemi erőszak táborokban található. És a társadalom által a férfiaktól elvárt viselkedés logikus következménye a háború.A háború zavaros és logikátlan, ezért helytelen lenne kiszámítható formát használni. Az erőszakos cselekmények egyszerűen megtörténnek az életben, nincs drámai crescendójuk, és borzalmasak. Ugyanez történik a darabban is. A kritikusok inkább valami mesterkélt vagy fröcsögős erőszakot szeretnének” - mondta Sarah Kane 1995-ben. Olyan témákat feszegetve, mint a kannibalizmus, a nemi erőszak, a gyilkosság, a rasszizmus, a háború, a mentális zavarok, a brutalitás és az agresszió fizikai vagy érzelmi formái, Kane véres kapcsolatot teremt a mikroterror és a makroterror, az egyéni erőszak és a tankokkal nemzet/kontinens/bolygó szinten folytatott erőszak között, élénk részletességgel boncolgatva egy olyan emberiség sebeit és traumáit, amely mindig talál igazolást kegyetlenségeire.

Eredeti cím: Blasted
Szerző: Sarah Kane
Fordította: Andrei Dosa
Rendezte: Bobi Pricop 
Színpadkép: Oana Micu
Eredeti zene: Eduard Gabia
Szereplők: Mădălina Mușat; Sebastian Marina; Costi Apostol

Richard III

Műsoridő: 2 óra 50 perc 

Előadás műfaja: +16

A bemutató diőpontja: 2021 november 10

Az új színházi produkció a híres drámaíró darabjának posztmodern feldolgozása. Mind a jelmezek, mind a díszlet a mai korhoz igazodik, de számos, a viktoriánus korszak stílusát idéző elemet megtart. Ráadásul a rendező hű maradt az eredeti szöveghez, így a színpadra állítás az új és a régi sikeres ötvözete. A „III. Richárd” előadása a TAM által elindított változatban, újszerűsége miatt az AFCN-től kapott anyagi támogatást.

Ez az újdonság abban nyilvánul meg, hogy a produkciót kettős perspektívában, offline és online valósítják meg. Az offline perspektíva kör alakú, a nézői helyek három oldalra történő elrendezésével valósul meg. Ebben a változatban a néző a cselekmény középpontjában helyezkedik el. Az online perspektíva a VR360 technológiához készült, és abban az értelemben szingularitást ad, hogy egyetlen nézőhöz szól, aki a cselekmény részévé válik.

Eredeti cím: Richard III
Szerző: William Shakespeare
Rendezte és a díszletet készítette: Eugen Gyemant
Jelmezek: Cristina Milea
Szereplők: Sebastian Marina; Oana Jipa; Ioana Costea; Fatma Mohamed; Stefan Forir; Costi Apostol; Ion Fiscuteanu Jr; Marius Popa; Iulian Traistaru; Nicoleta Lefter; Mona Codreanu.
Gyermekek: Andreas Marina; Christof Andreas; Matei Popa

Fesztiválok és kiemelt események

Fesztiválok és különleges esték

01

20/09-27/09

Az Eva FilmMakers Fesztivál idén visszatér egy kizárólag a nők által rendezett filmeknek szentelt kiadással, amely román és magyar női rendezők filmalkotásait helyezi előtérbe, valamint színházi előadásokkal, Drive-In mozival és közönségtalálkozókkal várja a közönséget. A fesztivál továbbra is referenciapontként szolgál a sokszínűség és a női tehetségek népszerűsítésére a filmművészetben

02

10.13-10.19

2016 óta a sepsiszentgyörgyi „Andrei Mureșanu” Színház az AFCN támogatásával szervezi a DbutanT fesztivált, amelynek célja, hogy a pályájuk elején álló művészek számára kereső- és népszerűsítő motorként működjön. Minden kiadás egy-egy színházi területnek van szentelve, nevezetesen a színészetnek, a rendezésnek, a dramaturgiának, a koreográfiának és a szcenográfiának.

03

Együtt Romániáért

27/11-02/12

festival realizat împreună cu super oamenii de la Observatorul de Covasna și prietena mea și mâna mea dreaptă Mireala Cara.

04

A VR 360 színház egy színházi előadás megtekintését jelenti egy VR headset segítségével, amelyen keresztül a néző a történet középpontjába kerül, egy szereplő vagy akár egy másik színész szemszögéből figyeli a színészi játékot, maximális intenzitással átélve az élményt.

bottom of page